“Не всі термінові справи важливі і далеко не всі важливі справи — термінові”- Дуайт Ейзенхауер.
Співвідношення важливості і терміновості — головний критерій в розстановці пріоритетів. Відсортувавши свої справи певним чином з’явиться можливість зосередити свої сили на дійсно ключових завданнях.
В цьому тобі і допоможе матриця Ейзенхауера, яка складається з 4-х основних блоків (частин) ⬇️
▫️Блок А – важливі і термінові справи. В ідеалі, цей блок повинен бути порожнім, оскільки його наповненість – це наслідок невиконання завдань з інших блоків.
▫️Блок В – важливі, але не термінові справи. Саме в цьому квадраті будуть зосереджені найбільш пріоритетні завдання, але при цьому їх дедлайни не критичні. Це дозволяє виконувати їх якісно, без зайвого поспіху.
▫️Блок С – не важливі, але термінові справи. Сюди відносяться завдання, які ніяк не наближують людину до мети. Займатися такими справами треба тільки по можливості, не ставлячи їм високий пріоритет. Альтернативний варіант — делегування обов’язками.
▫️Блок D – не важливо і не термінові справи. В цей квадрант входять справи, які абсолютно ніяк не сприяють досягненню цілей. Навіть більше того, досить часто вони гальмують прогрес. Саме тому їх також називають “пожирачами часу”.
Кінцева мета методу Ейзенхауера — допомогти відфільтрувати другорядні справи від важливих рішень і зосередитися на тому, що дійсно має значення 💪
Фото схеми в каруселі ➡️
З тебе лайк за нову інфу 👌
Залишити коментар