Повітряна куля заповнюється газом, легшим за повітря, переважно — гелієм, іншими газами, в тому числі — теплим повітрям. В ранню пору дирежаблебудування як газ для заповнення широко використовувався легкозаймистий водень. Форма дирижабля підтримується за допомогою внутрішнього тиску або спеціальним каркасом. Дирижаблі рамкового типу з металевим каркасом — так звані «цепеліни» — широко використовувалися на початку XX-го століття для транспортування пасажирів, подорожей до полюса, ведення воєнних дій і оборони, розваг і реклами.
Походу рілі весь газ винюхали)
А якшо мати можливість фінансову, як думаєте це реально в нас зробити?
Замутіть хтось, я б політав
Як на мене ніхто їх не забороняв. Раніше вони використовувались для транспортування але її витіснити літаки через всім відомі плюси.
Проте зараз вони нікуди не ділись. За останні 2 роки з’явилось багацько проектів і вже є прототипи і робочі дирижаблі які будуть використовуватись як і в туризмі, типу як круїзні лайнери, так і для промислових цілей. Залиште в ютубі Дирижаблі сейчас і подивитесь що вони знову почали розвиватись
Додам, що для того щоб підняти людину в 100 кг треба чистого гелію 100м3 це 20 000 стандартних шаріків діаметром 30см а враховуючи що цей гелій має мати оболонку і каркас що переносити людину то це ще кубів 50 зверху.
Світові запаси гелію орієнтовно 40 млрд м3, а за рік в світі видобувають 200 млн м3. Процедура синтезу гелію не така і легка на перший погляд.