Всім привіт. Буду знову “виносити” вам мозги. На цей раз за допомогою відеоконтенту який я щойно переглянув. Ще довго буду його переварювати, адже кількість нової інформації для роздумів зашкалює.
Хто не хоче слухати історію а перейти до основної теми цього посту, то починайте дивитись відео з 9-ї глави, тобто висновку.
А кому не “царська” справа витрачати свій дорогоцінний час на щось пізнавальне поділюсь своїми думками та інформацією з відео нижче.
Отже вся річ в новому хайпі за зменшення викидів вуглецю та тяжких металів завдяки переходу на альтернативну, відновлювану енергетику. Все це подається так, наче політики та бізнеснеми раптом почали “дбати” про нас – людей, про повітря яким ми дихаєм та воду, яку ми п’єм. Насправді це все лише “обгортка” за якою йде переформатування ринку та влади. Ніхто про наше здоров’я не думає крім нас самих.
Взяти до прикладу ринок автомобілів який за свою сторічну історію викинув в нашу атмосферу багацько так вуглецю та свинцю. (Свинець – токсичний метал який поступово знищує організм, використовувався як присадка до бензину в 1922 р. і проіснував аж до 1995 р. , поки його не заборонили в США та Європі, ввівши стандарт регулювання шкідливих речовин у вихлопних газах – Євро-1). Зараз, точніше з 2013-2015 року існує і використовується стандарт Євро 6 який в 5.5 раз зменшив викиди шкідливих речовин в атмосферу, порівняно з Євро 1 та у 80 раз, порівняно з викидами до введення Євро 1. Щоб ви розуміли, якщо раніше можна було взяти шланг, протягнути його в машину та задушити людину, то з Євро 6 цього не вийде. Викиди настільки мізерні, що гальмівні колодки та шини при стиранні більше забруднюють навколишнє середовище на 1 км шляху ніж вихлоп. Але всерівно – після штучно створеної бензинової кризи в 1973 ( можете загуглити ) нафтогазова еліта з автовиробниками під виглядом правління США та Європи не захотіли бути заручниками ОПЕК та шейхів, які вирішують кому, скільки і за яку ціну видобувати нафту та поступово пішли на шлях альтернативної енергетики як для промисловості так і для населення.
Все це звичайно прикривають соусом дбання про людей та екологію. Але насправді це просто переформатування бізнесу тих самих корпорацій які виготовляють автомобілі та корпорацій які перероблюють нафту бензин та дизель. ( Хто не знав, як і я, всі світові нафтогазові гіганти які виробляють бензин це все колись одна компанія в минулому, заснована Рокфеллером – Standart Oil, яка досягла монополії в 80% усього ринку США і її порізали на менші компанії, в яких сім’я Рокфеллерів й до цього часу мають основний пакет акцій). Тому фонд Рокфеллерів зараз значною мірою вкладається в альтернативну енергетику, скуповуючи компанії та створюючи свої, щоб працювати в цій сфері.
Отже, якщо з заводами та промисловістю ситуація по зменшенню викидів неоднозначна, бо більшість устаткування в світі працює на згоранні викопних ресурсів а на електрифікацію від відновлюваних джерел енергії потрібно витрачати гроші і в цілому там справи рухаються в кращу сторону, ТО з автомобільним ринков біда та печаль. Словом – Халепа! І ця халепа починається з Європи.
Вся річ у тім що в Європі немає своїх родовищ нафти і газу, а їздити, їсти і грітись то треба. А залежними бути від когось не сильно то хочеться. Тому вони попереду планети всієї кричать за екологію і перехід на альтернативну та відновлювану енергетику плюс мінус з 2030 року. Тому в Європі вже почались переговори про перехід автомобілів на Євро 7 з 2025 року, а це означає що двигун внутрішнього згорання має випускати 0 грам шкідливих речовин на кілометр шляху, що є неможливим. І Європейці скоро попрощаються зі звуком моторів і пересядуть на електромобілі, які забруднюють Землю не менше звичайних ДВС. А ми не зможемо так легко поїхати в Європу на своїх тарантасах.
Вся справа в батареях, основними елементами яких є літій та кобальт. Сама ячейка батареї складається з тисяч звичайних пальчикових батарейках, які є в наших пультах від телевізорів, які з’єднані між собою. І всі ми знаємо що літій і кобальт токсичні. Добуваються вони з шахт чи солончаків, і для їх видобутку, для однієї тонни йдуть десятки тонн прісної води та руди, яка викидається на землю чим її забруднює. Та основна іронія не в цьому, а в тому що літієві батареї мають свій строк експлуатації і після того їх утилізовують. Так так, не перероблюють, а утилізовують. Але утилізацією це назвати важко, бо є лише 5 способів утилізації – це спалювання і закопування в землю, або ж розчинення в кислотах і закопування в землю, що, погодьтесь не виглядає екологічно. Та і світова потужність утилізації від усіх викинутих батарей та акумуляторів – лише 5%. Це означає, що на 1 мільйон автомобілів через 15 років буде 250 тисяч тонн неутилізованих батарей, а по прогнозам на 2030 рік в світі буде 145 млн. електроавтомобілів – то це по массі буде як 86 Єгипетських пірамід. І з цим всім треба буде робити. Переробити літієві батареї важко і дорого, щоб використовувати знову. Значно дешевше викопувати літій, доставляти його і робити нову батарейку, ніж закуповувати перероблену. А утилізовувати його якось потрібно, і потрібно не такими методами як зараз, бо ми всі помремо від токсичної землі, а іншими, які я надіюсь додумають до того часу. Адже якби правління країн та їх господарі дбали про екологію та нас, то заводи по переробці усього були б у кожному місті і все було б давно електрифіковано та без шкідливих викидів як в атмосферу та й у землю.
Тому для мене – електромобілі це нове зло, в гарно розпіареній обгортці. І ті водії електромобілів які думають що роблять добро для себе та оточуючих тут і зараз, то потім їхнім дітям та внукам доведеться боротися з новим видом викидів.
Пост Скриптум:
Потім, гадаю що автомобільний ринок почнуть захоплювати автомобілі на водню, коли подешевшає їх виробництво, але там теж проблема. Це те, що основою для створення водню є розчеплення води, яка є життевонеобхідна для і так зростаючого населення планети і вона, як і нафта та й і літій – є вичерпним ресурсом.
Тому, я краще зал’ю в своє авто повний бак і понасолоджуюсь ревінням мотору, адже рано чи пізно в мене такої можливості більше не буде. А дурні люди хай катаються на своїх батарейках, не підозрюючи, яка їх чекатиме іронія.
Я думаю найкращою альтернативою буде водень.
До 2030 року, штучний інтелект проаналізує ризики використання бєнзи і батарєйок і дадуть нам їздити на воді)
Автор в статті пост скриптум написав свою думку про воду. Довго ми най ній не наїздимось.
Ну не знаю. там 100 грам води на 500км йде)
А в нас планета на 124% складається з води. Та і взагалі, глобальне потепління спричинить підняття рівня океану, а так якраз утилізуєм лишнє)
Привіт. В загальному ти правий лише про кількість води і те що її багато на планеті, але вона цілком не годиться ні для пиття, ні для авто. Її потрібно спочатку опріснити, що не є дешево та профільтрувати.
А в світі, можеш загуглити, 2 мільярди людей мають середню чи різку нестачу питної води, 700 мільйонів страждають від різкої нестачі води взагалі, а 2 мільйони +/- щорічно помирає від обезводнення і нестачі питної води, який є основним фактором смертності в бідних країнах.
А ми тут і так ср#м в воду яку можна пити, так ще й збираємось переходити на воду як паливо. А автомобілів по статистиці вже більше міл’ярду. І кожній по літрі води на 2-3-5 днів і так раз за разом, і що лишиться?
Хоча, те що всі трублять про нехватку води може бути тим самим, що і трубіння за екологію та перехід на альтернативу. Потрібно розбиратись і критично мислити.
Як же ж добре шо я не воджу та не маю машини. Подяку, через то шо я не забруднюю атмосферу і не наражаю на небезпеку інших автомобілістів та прохожих приймаю апвоутами!)
Красачик, ходити пішки дуже добре!
як мені здається, краще переходити на водневі автомобілі, але тоді ціла купа проблем: потрібно дуже багато електроенергії для розщеплення води на Н2 і О2
тому це буде ще довше, але вже є ідея як це зробити
беремо звичайну ТЕЦ і замість того щоб викидати весь бруд в атмосферу, направляємо гази на завод по виробництву добрив; сам завод буде працювати на “зеленій” енергії. так ми отримуємо добрива і електроенергію. але для заводу ще потрібен кисень. беремо річку і будуємо ГЕС. На ній буде братися вода і електроенергія для розщеплення Н2О. так ми отримуємо все що нам потрібно.
Це не моя ідея, я її в інеті знайшов декілька місяців тому, якщо хочете погугліть, може знайдете