Цой живий?
Anonymous
Опубліковано: 20 Листопада, 20202020-11-20T18:44:10+02:00
2020-11-20T18:44:10+02:00Категорія Музика
Цой живий?
Схожі запитання
- Як вам нова пісня "Океан Ельзи & Один в каное - Місто весни"?
- Шо по музонах? Діліться тим, що зараз найчастіше грає в навушниках
- Ви вже чули нову пісню KALUSH - Давай начистоту (feat. Skofka) ? Як вам?
- Дивитесь Євробачення 2021?
- чи актуальне радіомовлення на сьогодні, які станції ви надаєте перевагу?
Залишити коментар
Ні, Віктор Цой не живий. Він загинув в автокатастрофі влітку 1990-го року на відпочинку в Латвії (можу помилятися стосовно місця). Проте жива його творчість яка стала класикою російського року і популярна на всьому пострадянському просторі і не тільки бо ще за свого існування група КИНО виступала за кордоном, зокрема в Данії, Франції та навіть США (що було нечувано для СРСР). В порівнянні з багатьма іншими групами того часу у КИНО і Цоя увесь час і до сьогодні з’являються нові шанувальники. Подібну популярність здобули хіба що група Аквариум і Борис Гребенщиков, хоча, питання спірне, оскільки БГ завжди вирізнявся деякою «андерграундністю» музики та тем.
Варто зауважити, що масову всесоюзну популярність КИНО і Віктору Цою як кумиру мільйонів принесла участь у кінофільмах Кінець канікул (знімався в Києві незадовго після аварії на ЧАЕС), АССА та Игла (останній навіть був визнаний найкращим фільмом 1988-го чи 89-го року і брав участь у французькому кінофестивалі). До сьогодні ведуться суперечки про те чому саме КИНО викликало та викликає такий ажіотаж. На мою думку сила цієї групи в простоті лірики та музики, але в той же час в її силі та потраплянню в суть часу та світобачення людей. Якщо завгодно, я вважаю що в ній є навіть життєва мудрість. Дехто вважає що композиція Перемен стала свого роду гімном перебудови і розвалу СРСР. Окрім цього, цікавим є той факт що Віктор Цой був людиною яка вже в молоді роки у своїй творчості багато говорила про смерть і смерть у молодому віці, і, власне, загинула теж у молодому віці (28 років).
Також, хочу додати що у зв’язку з тим що в 2020 виповнилося 30 років після загибелі Віктора Цоя, лейбл Machina Records зайнявся повним ремастерингом каталогу КИНО і зараз вже перевидані 3 альбоми: Группа Крови, Звезда по имени солнце и Любовь это не шутка, а у грудні готується вихід Чорного альбому. Цікаві відео про процес є на YouTube каналі Machina Records. Звучання дійсно стало набагато повнішим та чистішим. І загалом з’явилося багато інших цікавих фактів і спогадів про Віктора. Також вперше за 30 років учасники КИНО знову зібралися разом у повному складі аби зіграти серію ювілейних концертів. Для цього голос Віктора Цоя було відреставровано в Лондоні з оригінальних мастер-записів. А оформленням відеоряду до виступу займався син Віктора — Олександр Цой. Проте пандемія коронавірусу змінила ці плани і концерти довелося перенести. Нові дати є на їхньому сайті http://kino.band. 13-го березня 2021 буде концерт в Києві. Якщо ви шанувальник, мабуть, вас це зацікавить. Також на сайті можна знайти посилання на їх YouTube канал на якому розміщені записи в новій якості і з новим відеорядом.
Update: Відео нижче доступне для перегляду тільки безпосередньо на YouTube.
Дякую Юра за цікаву відповідь))).
Хочу прокоментувати даний рядок :
“Окрім цього, цікавим є той факт що Віктор Цой був людиною яка вже в молоді роки у своїй творчості багато говорила про смерть і смерть у молодому віці, і, власне, загинула теж у молодому віці (28 років).“
У мене чомусь пісні Цоя дуже сильно асоціюються з війною в Авганістані. Можливо саме тим молодим хлопцям які пройшли те пекло і присвячувались вони. Згадати хоча б пісню ”Звезда по имени Солнце” і ці два куплети:
”И две тысячи лет война –
Война без особых причин
Война – дело молодых
Лекарство против морщин
Красная-красная кровь
Через час уже просто земля
Через два на ней цветы и трава
Через три она снова жива.”
В той час в основному однолітків Цоя- хлопців віком 20-25 років відправляли у далеку богом забуту країну в центральній Азії воювати за примарні ідеї комунізму. 20 річні вчорашні діти повертались звідти уже іншими людьми , з поламаною психікою , втраченими надіями , а кому не повезло інвалідами чи в цинковій труні. Таке враження що саме під впливом тих подій і була написані багато його пісень. Ці 2 рядки ”Война – дело молодых – Лекарство против морщин” вражають своєю силою і тим що собою насправді являє війна. У 80 роки практично не було родин з яких яких оминула та велика трагедія під назвою ”війна в Авганістані”.Сотні тисяч хлопців повернулося звідти уже іншими людьми…
Так, дякую за доповнення, це безумовно цікаве спостерження! Власне, в його творчості тема війни теж одна з домінуючих. Мені здається, ці події і загалом тогочасний клімат (Афганістан, В’єтнам, холодна війна, гонка озброєнь і тд.) в свідомості Віктора Цоя сублімувалися саме в такі рядки. І, я думаю, він не міг в своїх піснях говорити про якусь конкретну подію, оскільки, їх би не пропустила цензура, тому він вивів це в свого роду універсальну формулу, яка стосується будь-якої війни і тому стала такою сильною, і буде актуальною завжди.
Цікаво також, що сам Віктор свого часу вдав що порізав собі вени аби потрапити на 2 місяці в психлікарню і відкосити від армії. Що йому і вдалося зробити. Хоча для мене досі залишається незрозумілим той факт, як після психлікарні він все ж купив та водив автомобіль (в якому, власне, і загинув). Очевидно, що якщо довідка з психлікарні дала йому можливість не йти в армію, значить в ній був якийсь вагомий на це діагноз. Зазвичай з такими речима надалі забороняється отримати водійскі права.
І найбільш драматично думаю те, що всі ці сотні тисяч хлопців які повернулося з війни іншими людьми раптом стали нікому непотрібні і нецікаві, ніби їх ніколи і не існувало… А якісь відкриті розмови про це ведуться, по суті, тільки віднедавна.
Цой живий в наших серцях!
Цой
завжди живий у наших серцях
Лол, а то! В залі деколи слухаю. Групппа крови на рукаве, мой порядковый номер на рукаве…
Ніт