Цікаво дізнаися ваші думки та досвід.
Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.
Please briefly explain why you feel this question should be reported.
Please briefly explain why you feel this answer should be reported.
Please briefly explain why you feel this user should be reported.
Вочевидь, відповідь на це запитання залежить від того чим ви бажаєте займатися. Якщо, наприклад, це наука або медицина, або юридичні науки чи авіація то без диплому шлях у ці сфери, швидше за все для вас буде закритий. І це можна зрозуміти, адже, по-перше, знання у цих галузях ще не настільки поширені у вільному доступі як знання з інших галузей. А, тим паче, практичні знання. По-друге, ніхто б, мабуть, не хотів аби його лікував неосвічений лікар або пасажирським авіалайнером керував пілот самоучка. Більше того, зачасту спеціалісти що зайняті відповідальними професіями, окрім наявності диплому, повинні регулярно проходити перекваліфікацію та підтверджувати свої знання (наприклад, щороку, а в деяких професіях раз на декілька місяців).
В той же час, ми не можемо заперечувати, що з розвитком технологій доступ до багатьох-багатьох знань став дуже демократичним. Так, завдяки інтернету ми можемо дізнатися вкрай багато і на відповідних онлайн платформах чи курсах навіть отримати сертифікат або рекомендацію що підтверджує ваші знання. Я припускаю, що з подальшим технологічним прогресом (наприклад, з поширенням AR/VR технологій) ця тенденція також зачепить і інші галузі. Також пошуку нових форматів навчання вже сприяє і всесвітня пандемія коронавірусу. Звісно такі формати мають і свої виклики.
Як згадував suvuytaras, питання про вищу освіту зазвичай не поширене на заході. Чому так склалося і чому в нашому суспільстві воно є певною точкою конфлікту поколінь? На мою думку, в першу чергу тому, що в часи СРСР та соціалістичного усторю суспільства (в якому виросли наші батьки та старші родичі) статус освітніх закладів і ставлення до освіти мало зовсім інший характер. На цьому грунті зачасту виникають конфлікти між людьми тієї епохи та молодими людьми нашого часу які виросли за нового формату суспільства і дивляться на речі інакше. Не можна не зауважити, що й самі освітні інститути старого формату в наш час себе суттєво дискредитували і долили оливи у вогонь.
На мою думку зараз ми перебуваємо якраз в переході до нового формату освіти, відкидаємо старі цінності та шукаємо нові. Хочеться сподіватися що в недалекому майбутньому люди будуть робити свідомий вибір і розуміти для чого вибирають той чи інший напрямок навчання, не будуть скиглити та докладатимуть зусиль для здобуття диплому, якщо він їм потрібен, матимуть можливість не обирати вищу освіту тільки тому що це єдина чесна альтернатива армії, і зрештою будуть мати змогу реалізувати себе навіть якщо вирішать що узагалі не хочуть здобувати вищу освіту.
Дякую за цікаву та детальну відповідь!
Думаю що так, можливо не в такому вигляді як вона є , але точно потрібна.
Хочаб якщо глянути зі сторони соціалізації. Адже школа це по суті дитячий світ, і вона абсолютно не готує до дорослого життя. А у університеті посуті починається справжнє доросле життя , яке поки що прощає помилки. Там ти вперше вчишся крутися і викручуватись , університет це прекрасне дзеркало справжнього життя.
Також велику частину професій практично не можливо опанувати без університету , наприклад практично всі технічні спеціальності (мова не про IT) або Медицина , та будь яка професія яка вимагає точних наук. Наскільки мені відомо у західних країнах такого питання навіть не стоїть , адже є професії які вимагають багаторічної освіти а є які ні.+ у західних країнах університети щедро фінансуються і студенти мають доступ до кращих лаболаторій які тільки можна уявити, головне вчися а все інше тобі дадуть.
Почитайте наприклад про Масачусецький Технологічний Університет (МІТ) і чого досягли його студенти . (81 нобелівський лауреат пішов звідти).
Багато хто поступає в університети аби поступити хоча в душі є маляр, або наприклад продавець чи обрав спеціальність яка взагалі не до душі (гуманітарій пішов на точні спеціальності для прикладу). і тому така велика частина людей критикує чомусь університет , а не свій вибір після одинадцятого класу. В менге наприклад було багато одногрупників які з першого дня навчання в університеті казалт що їм взагалі не потрібно те що вони вивчають і професію яку мали отримати а поступили бо так треба, чи не знають нашо.
Дякую за думку!
Я би ясно краще ходив в спортзал і качався, але шо зробиш… Мені мама сказала як буду погано вчитися то викине штангу і всі гирі з хати..
Моя думка що саме в НАШ ЧАС, це 2020-2025 роки – потрібна на всі 100%, особливо в Україні. Але тенденція розвинутих країн йде до того що більш популярним стає дистанційне навчання та спеціалізовані курси акредитованих шкіл. На жаль, наша країне що поки йде до того щоб бути розвинутою.
Надіюсь, що через років 20 в мегаполісах України буде так!
Це Шанхай за 20 років!
Хочеться сподіватися!
Ну що сказати…Для розитку мозгу,логіки то так.Але ж усе таки система освіти на мою думку у нас не правильна.Вчать нас ьагато не потрібному.Вот так усіх наук протроху напхали.І це потрібно зубрити.Не бачу у цому толку.